Ekonomi

ÖİB’in bazı satış ve imar planı değişiklikleri onaylandı

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın (ÖİB) bazı taşınmazların satış ve imar planı değişikliği kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, Ankara’nın Çankaya ilçesi Alacaatlı Mahallesi’nde özelleştirme kapsamında ve programında yer alan Sümer Holding A.Ş. adına tescil edilen taşınmazın özelleştirilmesi için açılan ihale sonucunda satılmasına karar verildi. Eğitim Vakfı’na.

Özelleştirme kapsamındaki İstanbul’un Tuzla İlçesi Tepeören Mahallesi’nde bulunan ve mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı olan taşınmazlar için en yüksek teklifi 48 milyon lira ile Evren Alkan Ortak Girişim Grubu verdi. en yüksek fiyatı 24 milyon 500 bin lira olan arsada bir gayrimenkul daha. Gayrimenkulün ihaleyi veren Varyapı Varlıbaşlar Mimarlık Mühendislik İnşaat Makina Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne ve en yüksek teklifi veren Yavuz Doruk’a 26 milyon 600 bin bedelle satılmasına karar verildi.

İzmir’in Çeşme İlçesi Dalyan Mahallesi’nde bulunan Hazine adına kayıtlı taşınmazın 31 milyon 500 bin lira ile en yüksek teklifi veren Cerem Elektronik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne satılmasına karar verildi. Çeşme’nin Sakarya İlçesi’nde Hazine adına kayıtlı gayrimenkulün özelleştirilmesi için düzenlenen ihale sonucunda 55 milyon 150 bin liraya en yüksek teklifi veren aynı şirkete satılmasına karar verildi.

Muğla’nın Marmaris İlçesi, İçmeler Köyü’nde taşınmazı Maliye Hazinesi adına kayıtlı taşınmazın özelleştirilmesi amacıyla yapılan ihale sonucunda Türkiye İş Bankası’na satılmasına karar verildi. En yüksek teklifi 545 milyon lira ile Anonim Şirketi verdi.

imar planı değişiklikleri

Öte yandan, Ankara’nın Çankaya İlçesi Çayyolu-1 Mahallesi’nde bulunan ve taşınmazı Hazine adına tescilli ve kapsamındaki taşınmaza ilişkin “İmarlı konut alanı, park ve yol” kullanım kararı için hazırlanan imar planı değişiklikleri… ve özelleştirme kapsamı onaylandı.

Aydın’ın Didim İlçesi Altınkum Mahallesi’nde adına tescilli taşınmazla ilgili “ticaret-turizm alanı, günübirlik tesis alanı, park ve yol” kullanımına yönelik hazırlanan imar planı değişikliklerinin onaylanmasına karar verildi. Hazine Müsteşarlığı’na aittir ve özelleştirme kapsam ve kapsamındadır.

Balıkesir’in Edremit İlçesi Akçay Mahallesi’nde bulunan ve TCDD adına tescilli olan taşınmazın “ticaret-turizm konut alanı, trafo ve yol” kullanımına ilişkin hazırlanan imar planı değişiklikleri özelleştirme onaylandı.

sefaatliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu