Ekonomi

Meta’nın geliri yılın ikinci çeyreğinde arttı

Meta, Nisan-Haziran dönemine ilişkin bilançosunu açıkladı.

Buna göre şirketin bu yılın ikinci çeyreğindeki geliri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 11 artarak 32 milyar dolara ulaştı. Şirket böylece 2021’in son çeyreğinden bu yana ilk kez çift haneli gelir artışı bildirdi. Meta, 2022’nin bire bir döneminde 28,8 milyar dolar gelir elde etti.

Meta’nın net karı da bu yılın ikinci çeyreğinde yüzde 16 artarak 7.8 milyar dolara ulaştı. Şirket, 2022’nin ikinci çeyreğinde 6,7 milyar dolar net kar bildirdi.

Şirketin 2022’nin ikinci çeyreğinde 2,46 dolar olan hisse başına kârı, bu yılın aynı döneminde 2,98 dolara ulaştı.

meta çerçeve altındaFacebook’un günlük ve aylık aktif kullanıcı sayısı bu dönemde artmaya devam etti.

Facebook’un günlük aktif kullanıcı sayısı haziran ayının prestijiyle yıllık bazda yüzde 5 artarak 2.06 milyar oldu. Sosyal paylaşım sitesinin aylık aktif kullanıcı sayısı ise aynı dönemde yüzde 3 artarak 3,03 milyar oldu.

“Heyecan verici bir yol haritamız var”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Meta CEO’su Mark Zuckerberg, sorunsuz bir çeyrek geçirdiklerini ve uygulamalarında güçlü etkileşim görmeye devam ettiklerini belirtti.

Zuckerberg, bu sonbaharda piyasaya sürülen Llama 2, Threads, Reels, yeni AI eserleri ve Quest 3 ile bir süredir gördüğü “en heyecan verici yol haritasına” sahip olduklarını vurguladı.

haberkadikoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu